Nowy Jork  

Data dodania: 08-01-2012, Tagi: !!miasto, ludność, zabytki

Nowy Jork to największe pod względem liczby ludności miasto w Stanach Zjednoczonych. Jest to jednocześnie wielkie centrum biznesowe, handlowe oraz kulturalne. Jednak nie tylko w celach biznesowych warto udać się do Nowego Jorku. Także pod względem turystycznym miasto to może nas pozytywnie zaskoczyć. Warto przekonać się o tym na własne oczy. Co właściwie warto w pierwszej kolejności zobaczyć w Nowym Jorku? Naturalnie słynną Statuę Wolności – symbol USA. Ten słynny, wysoki na ponad 46 metrów posąg powstał pod koniec XIX wieku, w 1984 zaliczono w poczet zabytków na znajdujących się na liście UNESCO. Warto nadmienić, że wnętrze statui jest otwarte dla turystów. Ciekawym celem wycieczki w Nowym Jorku może być również Empire State Building - jest to najwyższy wieżowiec w tym mieście, jego wysokość to aż 381 metrów. Charakterystyczną cecha budynku, która czyni go rozpoznawalnym na tle innych wysokościowców, jest jego iglica (utrzymana w stylu art deco). Oczywiście, będąc w Nowym Jorku, nie wolno zapomnieć o słynnym tutejszym placu, czyli Times Square. To jeden z symboli Manhattanu, który stanowić w pewien sposób wizytówkę Nowego Jorku. Jego cechą charakterystyczną jest bardzo duża ilość różnych świateł oraz mnogość rozmaitych sklepów. Nowy Jork to jednak nie tylko ogromna metropolia. Warto pamiętać o tym, iż właśnie tutaj znajduje się aż 1700 różnych parków i placów zabaw. Najbardziej znanym parkiem jest naturalnie Central Park, leży on w centrum Manhattanu i zajmuje około 340 ha. Jest to miejsce ogromnie popularne wśród szukających wytchnienia na łonie natury mieszkańców miasta. Oczywiście warto pokusić się o odwiedzenie tego parku tym bardziej, ze przy okazji możemy zajrzeć do tutejszego zoo oraz ogrodu botanicznego. Jako ciekawostkę można jeszcze dodać, że co roku w dniu Święta Dziękczynienia organizowana jest w Nowym Jorku wielka parada – naprawdę warto zobaczyć na właśnie oczy to niezwykłe widowisko, które przyciąga turystów z całego świata podobnie zresztą jak huczny Sylwester na Times Square.

Waszyngton  

Data dodania: 08-01-2012, Tagi: !!miasta, turystyka, zabytki

Jeśli podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych chcielibyśmy zwiedzić miasto, które jest niejako świadectwem stosunkowo krótkiej, lecz niezwykle bogatej historia USA, to na pewno warto wybrać się do Waszyngtonu. Miasto to powstało już w roku 1790, od tego czasu prężnie się rozwijając. Od razu w zasadzie uwagę turystów przyciąga architektura Waszyngtonu – znajdziemy tutaj bowiem budynki w kilku odrębnych stylach - zarówno klasycystyczne, gregoriańskie jak i neogotyckie oraz modernistyczne. Oczywiście mamy okazje podziwiać w Waszyngtonie także budynki reprezentujące współczesne nurty architektoniczne. Właśnie zabytki architektoniczne są tym, co najbardziej przyciąga turystów do Waszyngtonu. Na co właściwie powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli już zdecydowaliśmy się na zwiedzanie Waszyngtonu? Na pierwszy plan wychodzi naturalnie Biały Dom - rezydencja prezydenta USA to budynek pochodzący jeszcze z XVIII wieku, który naturalnie od tego czasu został zmodernizowany w znacznym stopniu. Kolejnym godnym uwagi zabytkiem w Waszyngtonie jest siedziba kongresu USA, czyli słynny Kapitol – i tym razem mamy do czynienia z zabytkiem z końca XVIII wieku. Stolica stanów Zjednoczonych to także ważne dla kraju centrum kultury i nauki – warto wspomnieć o tym, że znajduje się tutaj aż kilkanaście uniwersytetów i uczelni. W przypadku tych starszych jak np. Georgetown University oraz George Washington University warto pokusić się także o zwiedzenie ich budynków – na pewno będzie to niezapomniane przeżycie. W mieście znajdziemy także sporo terenów zielonych – z kilku waszyngtońskich parków najciekawszy jest na pewno Rock Creek – można tutaj także zwiedzić ogród zoologiczny. W Waszyngtonie można odwiedzić wiele muzeów - na pierwszy plan wysuwa się oczywiście słynny Instytut Smithsona, który zwiedzać można nieodpłatnie. Z ciekawszych miejsc tego typu można jeszcze wymienić Muzeum Historii Naturalnej, Sztuki Afrykańskiej, Indian Amerykańskich itd. Jak widać, oferta kulturalna Waszyngtonu jest naprawdę szeroka.

Los Angeles  

Los Angeles, słynne amerykańskie Miasto Aniołów, przyciąga nie od dziś turystów z całego świata, którzy zafascynowani są miastem, którego symbolem jest Hollywood. To właśnie dzielnica Beverly Hills, zamieszkana przez gwiazdy hollywoodzkie i celebrytów jest szczególnie okupowana przez turystów. Jednak w Los Angeles znajdziemy także inne atrakcje. Przede wszystkim niedaleko Los Angeles znajduje się jeden z najsłynniejszych parków rozrywki na świecie, czyli Disneyland. Jest to atrakcja, która bez cienia wątpliwości przyciągnie zwłaszcza najmłodszych turystów. Wielbiciele sztuki także znajdą coś dla siebie w Los Angeles - na pewno warto odwiedzić The Getty Museum, w którym możemy obejrzeć rzeźby, obrazy, fotografie itd. Wykonane przez najbardziej znanych artystów na świecie. Jako swego rodzaju ciekawostkę można dodać, że w Getty Museum znajduje się m.in. słynny obraz van Gogh'a „Irysy”. Przebywając w Los Angeles, mamy okazję do korzystania z wszelkich uroków gorącego nadmorskiego klimatu. Warto na pewno wstąpić na słynną plażę Venice Beach. Deptak przy plaży jest miejscem, gdzie swoją twórczość prezentują zarówno muzycy jak i malarze, w wolnym czasie można z powodzeniem wybrać się tutaj na długi spacer wzdłuż plaży. Wielbiciele zakupów w markowych luksusowych sklepach na pewno nie powinni przeoczyć okazji, jaką stanowi rodeo Drive – jedna z najsłynniejszych ulic w Los Angeles, gdzie poza ekskluzywnymi butikami znajdziemy także najlepsze tutejsze hotele. Zasadniczo wycieczkę po Los Angeles możemy zacząć od przejścia się po słynnym Holywood Boulevard, to właśnie tutaj znajduje się aleja gwiazd oraz znany nam wszystkim Kodak Theatre, gdzie każdego roku wręcza się najważniejsze nagrody filmowe – Oscary. Jeśli chcemy przyjrzeć się panoramie miasta, to na pewno spodoba nam się wycieczka samochodowa po Mullholland Drive. Przyjemnie możemy także spędzić czas na plaży Santa Monica oraz podczas spacerów po Bulwarze Zachodzącego Słońca, który znany jest chociażby z licznych powstających w Hollywood filmów.

www.arkana-lex.eu/porady/otwarcie-ukladu-wobec-dluznika-co-z-wypowiedzeniem-umow-najmu-i-dzierzawy-kredytu-leasingu-itp-

[1] 2 3 4 5 6 7     następna